• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29.04.2024
        • 29 kwietnia 2024r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wydarzenie uświetnił występ uczniów, którzy ukazali skutki wydarzeń sprzed 233 lat w obecnym podejściu do patrotyzmu.

Wiwat Maj! 3 Maj!

Apel przygotowały panie: Izabela Sobolewska, Renata Lau, Małgorzata Łazarska i Marzena Gołembiewska.

• Debata oxfordzka z okazji Dnia Ziemi

• 22.04.2024
        • 22 kwietnia 2024r. uczniowie klas VII zmierzyli się w debacie oxfordzkiej na temat "Olecko jest na terenie Zielonych Płuc Polski, dlatego zmiany klimatu nas nie dotyczą".

Przed debatą uczestnicy wylosowali stronę, którą reprezentowali podczas dyskusji. Wybrano Marszałka i Sekretarza, którzy pilnowali porządku obrad.

Każdy z czterech mówców bronił lub obalał argumenty przeciwników. Dyskusji przysłuchiwała sie komisja, która przydzielała punkty np.za wagę stwierdzeń, komunikację werbalną i niewerbalną, szacunek do oponentów.

Debata miała wywołać refleksję dotyczącą negatywnego wpływu działalności człowieka na klimat, bez względu na to gdzie mieszkamy.