• Fundusz Ekologii

• W ramach projektu odbędzie się wyjazd uczniów klas I-III (ok 55 osób) do pasieki Pszczelandia, gdzie dzieci podczas warsztatów będą mogły poznać klimat prawdziwej pasieki, historię bartnictwa oraz czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. Poznają na czym polega praca pszczelarza m.in. ubierając się w strój ochronny czy posługując się specjalistycznym sprzętem. Praktyczną część warsztatów zwieńczy przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.
        W ramach zajęć przewidziana jest także degustacja różnych rodzajów miodów.

Projekt zakłada również:

•  przeprowadzenie terenowej gry dydaktycznej pod hasłem „Pszczoła w środowisku”. Odbiorcami tego zadania będzie grupa uczniów z klas IV-VI. Uczniowie otrzymają zaszyfrowane zadania, w których wcielą się w role związane ze społecznością pszczół robotnicy, trutnia czy królowej (ok 140 osób);
        • przygotowanie scenariuszy zajęć dla grupy wiekowej I-III dotyczących roli pszczół
          w środowisku i udostępnienie ich wszystkim szkołom w gminie (ok 800 osób);
        • zorganizowanie gminnego konkursu plastycznego dla klas I-III pod nazwą
          „Mała pszczółka-wielka sprawa” (ok 40 osób).