• Z wizytą w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Olecku

• 19.01.2024
        • 17 stycznia 2024r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Zakładu Opieki Długoterminowej w Olecku. Zaśpiewane oraz zagrane na saksofonie, klarnecie, skrzypcach i keyboardzie kolędy sprawiły, że u naszej wspaniałej publiczności zakręciła się łza w oku. Na twarzach była radość i podziw.

Uczniowie mieli prawdziwa lekcję empatii.

To szczególne spotkanie zorganizowała p.Halina Jaroc- pedagog szkoły.

• Zdrowe nawyki żywieniowe

• 19.01.2024
        • 18 stycznia 2024r. uczniowie kl.VII-VIII wzięli udział w ciekawym spotkaniu z p.Katarzyną Choromańską- trenerką odżywiania i zdrowia wellness. Pani Kasia jest specjalistką w promowaniu wartości zmiany nawyków żywieniowych, do czego namawiała naszych uczniów.

Dziękujemy za olbrzymią dawkę inspiracji i wiedzy.

Spotkanie zorganizowała pedagog Halina Jaroc.

• BEZPIECZNE FERIE

• 19.01.2024
        • BEZPIECZNE FERIE to coroczne spotkania naszych uczniów z przedstawicielem Komenda Powiatowa Policji w Olecku.

Tym razem naszym gościem była podkom. Dominika Olszewska, która w bardzo przystępny sposób przedstawiła nam zasady bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności i czasu wolnego.

Dziękujemy!

Spotkania zorganizowała pedagog Halina Jaroc.

• Dzień Babci i Dziadka w 0b

• 19.01.2024
        • 19 stycznia 2024r. w sali grupy 0b zgromadzili się wyjątkowi goście- Babcie i Dziadkowie naszych "zerówkowiczów".

Nie zabrakło zabawnych anegdot z życia rodziny i wesołych utwory wyrażających podziw i miłość do wyjątkowych członków swojej rodziny.

Montaż słowno-muzyczny przygotowała z dziećmi p.Jolanta Zaniewska.

• Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku

• 16.01.2024
        • Po raz dwudziesty trzeci rozegrano Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.

Turniej rozgrano na dystansie 7 rund i tempie gry 10 minut plus 5 sekund na posunięcie.

Udział w turnieju wzięło 25 uczestników (11 z SP nr 2, 9 z SP nr 3, 4 z SP nr 1 i 1 z SP nr 4).

Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Bielska, która zdobyła komplet punktów.

Punkt mniej i drugie miejsce zdobył Igor Dubrowny (oboje SP nr 2).

Trzecie miejsce z dorobkiem 5 pkt zajął Paweł Koncewicz (SP nr 1).

Tradycyjnie w ramach turnieju prowadzone były także dwie klasyfikacje wiekowe: klasy IV-VI SP oraz 0-III SP.

W starszej grupie wystartowało 15 zawodników, a w młodszej - 10.

W kategorii kl. 0-III SP pierwsze miejsce zajął Piotr Brodowski (5 pkt, SP 3), drugie Dominik Wolf (4,5 pkt, SP 2), a trzecie Dariusz Koncewicz (4 pkt, SP nr 1).

W kategorii kl. IV-VIII SP pierwsze trzy miejsce były identycznie jak w openie: Wiktoria, Igor i Paweł.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli: wśród dziewcząt Zofia Wojczulewicz (SP nr 3), a
          wśród chłopców Oliwier Wolf (SP nr 2).

Najlepszym zawodnikiem Szkoły Podstawowej nr 3 został Piotr Brodowski.

Statuetki i medale wręczała Pani Dyrektor, Lucyna Sadowska.

Szczere podziękowania kierujemy do Pań Haliny Jaroc, Urszuli Hanc i Marty Żurawlew za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju.