Kiermasz ciast
Dziś w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, który został zorganizowany w ramach akcji "SZLACHETNA PACZKA". To duży sukces i radość dla naszych wolontariuszy, którzy wkładają serce w swoją pracę.
Cały dochód zostanie przekazany na zakup przedmiotów z listy potrzeb wybranej rodziny.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pyszne wypieki.
Stowarzyszenie „CZTERY ŁAPY” otrzymało wsparcie
8Wolontariusze naszej szkoły w porozumieniu ze "Stowarzyszeniem Wiatraki Mazur" opracowali projekt wsparcia schroniska dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany na rzecz schroniska, a także zbiórkę karmy oraz innych akcesoriów dla czworonożnych podopiecznych.
Magdalena i Lena otrzymały wyróżnienie w XXI Konkursie wiedzy o HIV/AIDS
6 grudnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS „Nie daj szansy AIDS”, który został zorganizowany w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku. Magdalena Lachowicz oraz Lena Pskowska (kl. 8a) otrzymały wyróżnienie. Godnie reprezentował szkołę również Filip Żurawlew z klasy 8b. Młodzież została przygotowana przez panią Annę Sujatę – nauczycielkę biologii i geografii.
O Świętym Mikołaju, który nie dostał prezentu...
10Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a my wszyscy szykujemy się na jeden z najbardziej magicznych czasów w roku. Śnieg pada, światła świecą jasno, a Święty Mikołaj przygotowuje swoje sanie na wielką przygodę!
Dzisiaj uczniowie klasy 6b (Maja Makowska, Wiktoria Kuczykowska, Ola Kirjaka, Ignacy Smoliński, Maciej Krakowski, Zosia Kalejta, Błażej Januszewicz, Ola Choromańska) przedstawili swoim młodszym kolegom z klas 0-3 bardzo wyjątkową historię o Świętym Mikołaju, który… nie dostał prezentu! Tak, dobrze słyszycie! Mikołaj, który zawsze rozdaje prezenty dzieciom na całym świecie, w tym roku musiał zmierzyć się z bardzo zaskakującą sytuacją. Ale nie martwcie się, ta historia ma piękne zakończenie!
Mikołajki w 0b
26 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.Dziś Święty Mikołaj odwiedził także oddziały przedszkolne. Miał czerwony strój i worek pełen prezentów, którymi obdarował wszystkie grzeczne dzieci. Radości było wiele…
Szlachetna Paczka
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/161639/3651?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczyncahttps://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/161639/3651?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca
Iskierki Dobra
3Uczniowie naszej szkoły wraz z katechetką panią Danutą Baranowską i panią Agnieszką Woroniecką zaangażowali się w 8. edycję imprezy „Iskierki Dobra”, której ideą jest szerzenie pomocy i wolontariatu. Rozdawali sianko, które zwyczajowo kładzie się pod obrusem na wigilijnym stole. Symbolizuje ono ubóstwo, w jakim narodził się Jezus Chrystus, a także ma zapewnić dobrobyt dla domowników i stanowić dobrą wróżbę na nadchodzący rok. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Urząd Miejski w Olecku.
Lena, Karol i Wiktoria laureatami Makroregionalnego Konkursu Wiedzy
W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie odbył się Makroregionalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Grażyny Bacewicz". Bardzo dobrze spisało się czworo uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Olecku, w tym troje z SP3: Lena Hanna Drągowska (III miejsce), Karol Skrzypiec (wyróżnienie) oraz Wiktoria Kuczykowska.
Dwie absolwentki naszej szkoły otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów
Anna Bielawska - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku ze średnią 5,87 oraz Weronika Wiszniewska z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ze średnią 5,15 zostały nagrodzone stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymało je 155 uczniów z naszego województwa.
Jesteśmy z Was dumni!!!
Kolejne spotkanie z kotem Amadeuszem
W ramach kolejnego spotkania z kotem Amadeuszem dzieci ze świetlicy szkolnej przypomniały sobie, jak wygląda piramida zdrowego żywienia, jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym, a jakich unikać. Po przeczytaniu historii „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu” uczniowie wykonali pracę plastyczną pt.: „Co lubię jeść?” oraz zrobili sok jabłkowy. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wypił kubeczek zdrowego, smacznego napoju.
Uczniowie SP3 Olecko nagrodzeni przez burmistrza Olecka nagrodami i stypendiami za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz artystyczne
DZIEDZINA ARTYSTYCZNA
Stypendium I stopnia:
- Kamil Smokowski (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko);
Stypendium II stopnia:
- Paweł Smokowski (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko),
Stypendium III stopnia:
- Hanna Cimochowska (nauczycielka: Weronika Kordowska),
- Aleksandra Sutuła (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko),
SP 3 Mistrzem Powiatu Oleckiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej chłopców
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku została mistrzem powiatu oleckiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej chłopców. „Trójka” okazała się najlepsza w rywalizacji sześciu szkół, która odbyła się 13 listopada 2024 roku na Hali „Lega”.
Zespół SP3 wygrał najpierw dwa spotkania w fazie grupowej z SP Wieliczki i SP 4 Olecko, potem pokonał w półfinale drużynę SP Kowale Oleckie, a w finale zwyciężył w zaciętym spotkaniu z SP Babki Oleckie.
Paweł Smokowski z Nagrodą Starosty oraz troje laureatów konkursu recytatorskiego
19 listopada 2024 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Świat, w którym nie ma drzwi Ludwika Jerzego Kerna", organizowanego przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji. Czworo naszych uczniów uzyskało wysokie wyniki:
Kategoria I – klasy 0 – 2
Nabór na stanowisko głównego księgowego
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im.Jana Pawła II w Olecku ogłasza nabór na stanowisko głównego księgowego.
ogloszenie_o_naborze_na_stanowisko_glownego_ksiegowego.PDF
zalaczniki_1-6_do_ogloszenia_o_naborze_na_stanowisko_glownego_ksiegowego.DOCX
Zajęcia z cyklu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"
Drugie spotkanie z kotem Amadeuszem zaczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać”. Treść wiersza skłoniła nas do rozmów na temat zasady FAIR PLAY- co to znaczy być uczciwym graczem, który szanuje innych? Wspólnie zastanawialiśmy się, jak się czuje wygrany? A jak przegrany? Po co jest rywalizacja? Zagraliśmy w gry planszowe oraz obejrzeliśmy urywki meczy piłki nożnej, gdzie zwróciliśmy szczególną uwagę na stosowanie przez graczy zasady Fair Play.
Konkurs recytatorski poezji Ludwika Jerzego Kerna - wyniki
166 listopada 2024 roku odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Świat, w którym nie ma drzwi Ludwika Jerzego Kerna", organizowanego przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji.
Do konkursu zgłosiło się aż 21 osób. Poziom recytacji był bardzo wysoki, śmiało można powiedzieć, że były na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że w naszej szkole jest dużo dzieci lubiących poezję i potrafiących pięknie recytować strofy Ludwika Jerzego Kerna. Parafrazując autora – nie zamykamy przed nikim drzwi, każdy ma szanse na udział w naszym konkursie. Wszyscy jesteście wygrani!!!
Święto Niepodległości
3106 lat temu, 11 listopada 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę Europy. W tym dniu zakończyła się także I wojna światowa, jedna z najbardziej krwawych w dziejach.
Z tej właśnie okazji w piątek uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, który przygotowały panie: Jolanta Gierak, Marta Ostrowska – Gdak i Bożena Pławska. Akademia podzielona była na dwie części. Najpierw uczniowie przypomnieli, jakie mamy polskie symbole narodowe oraz jaka jest ich funkcja i symbolika. Następnie z humorem przedstawiali różne aspekty postrzegania Ojczyzny i miłość do Polski widzianą przez pryzmat różnych profesji, czy nawet wieku. W programie telewizyjnym „Pod polską strzechą” wzięła udział nawet pani dyrektor Karolina Masłowska, która opowiedziała, czym dla niej jest Ojczyzna. Uroczystość zakończyła się wykonaniem piosenki pt. „Polska to mój kraj” p
Święto Szkoły
3„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować. Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce.”
16 października 2024 roku w murach naszej szkoły po raz kolejny wybrzmiała Rota Ślubowania Pierwszoklasistów. Uczniowie dumnie i odważnie wkroczyli w pierwszy etap edukacyjny przy wsparciu swoich wychowawców: pani Małgorzaty Łazarskiej (klasa Ia) oraz pani Marzeny Gołembiewskiej (klasa Ib).
Światowy Dzień Zwierząt
8Pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku podczas międzynarodowego kongresu ekologów we Włoszech. Wybór daty nie był przypadkowy – 4 października to dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i środowiska naturalnego, który w swoim życiu był szczególnie związany z opieką nad zwierzętami i propagowaniem szacunku do nich.
Fundusz Ekologii
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLogowanie