Dzień gier planszowych
414 marca 2025 roku w świetlicy szkolnej pani Aleksandra Sadowska zorganizowała dzień gier planszowych. Dzieci grały w popularne planszówki, takie jak chińczyk, warcaby, uno, czy dooble. Wesoła rywalizacja przyczyniła się do radosnej atmosfery.
Uczennice naszej szkoły 4. w województwie
17 marca odbyły się finały Mistrzostw Województwa w halowej piłce nożnej dziewcząt, w których rywalizowało 6 najlepszych drużyn wyłonionych po trzyetapowych eliminacjach (zawody powiatowe, ćwierćfinały, półfinały).
Do medalu zabrakło bardzo niewiele. Mecz półfinałowy, decydujący o wejściu do finału, nasze uczennice zakończyły wynikiem 1:1 i dopiero druga seria karnych zdecydowała o tym, kto przechodzi do finału. Można powiedzieć, że zabrakło trochę szczęścia, co nie umniejsza faktu że 4. miejsce w województwie to bardzo dobry wynik. Trenerem dziewcząt jest pan Wojciech Rejterada - nauczyciel wychowania fizycznego.
FESTIWAL PIZZY
W środę, 12 marca w naszej szkole odbył się FESTIWAL PIZZY, który zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU. Podczas długiej przerwy uczniowie mogli kupić domowe wypieki naszych wolontariuszy. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!! Dziękujemy!
Opiekunem wolontariuszy jest pani Urszula Grądzka.
Wiosenne twórcze zajęcia rękodzielnicze
813 marca 2025 roku w świetlicy szkolnej odbyły się wiosenne twórcze zajęcia rękodzielnicze: "Od recyklingu do małych dzieł sztuki". Celem było zrozumienie znaczenia recyklingu i jego wpływu na środowisko. Dzieci stworzyły wiosenne drzewka z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka świetlicy - pani Agnieszka Woroniecka.
Światowy Dzień Kota z KOTEM AMADEUSZEM
5Dzieci ze świetlicy szkolnej z okazji święta wszystkich kotów miały okazję przymierzyć kocie atrybuty, czyli uszy i piękny, puszysty ogon. W tym przebraniu kolejno czytały wiersz: „O kotku Amadeuszu” oraz wykonały puzzle z wizerunkiem naszego bohatera. Wspólnym zajęciom towarzyszyły rozmowy o tym, jak się czujemy, gdy my mamy swoje święto? Gdy jesteśmy w centrum uwagi? Jak nazwać pojawiające się uczucia? Czy można powiedzieć coś więcej poza kolokwialnym „FAJNIE”? Oczywiście, że tak!
Pączkowy bal karnawałowy w grupie 0a
3Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów oddziału 0a. Sala zamieniła się w tęczową krainę. Od rana do szkoły przychodziły różne postacie z bajek i filmów. Nie zabrakło księżniczek, Pikachu, superbohaterów oraz służb mundurowych. Nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. Stroje były piękne, kolorowe i zaskakujące. Dzień rozpoczęlismy od wspólnego zdjęcia i śniadania. Później nastał czas zdjęć indywidualnych i koleżeńskich, zabaw z balonami i tańców, również tych na gazetach:). Bawiliśmy się świetnie, jednak nic nie może przecież wiecznie trwać.
Nasze dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego
Uczennice klasy 8a oddziału sportowego pewnie zwyciężyły w półfinale wojewódzkim: HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, wygrywając dwa mecze - 2:0 ze Szczytnem i 4:0 z SP1, tym samym z pierwszego miejsca awansowały do finału wojewódzkiego.
Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego - pana Wojciecha Rejteradę.
Warsztaty medialne
825 lutego 2025 roku uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach medialnych z zakresu higieny cyfrowej i profilaktyki uzależnień ekranowych - “Królowie ekranów, czyli jak mądrze władać technologią” oraz z podstaw kreatywności i etyki internetowych twórców: wstęp do "Warsztatów dziennikarskich 2.0". Zajęcia prowadziła pani Anita Klebanowska - mgr edukacji medialnej, certyfikowana specjalistka profilaktyki uzależnień behawioralnych (ekranowych) i pedagog mediów. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można żyć świadomie w zmediatyzowanym świecie.
ZAPRASZAMY!
Podanie_o_przyjecie_do_klasy_sportowej(1).doc
Zajęcia sportowe przyczynią się do kreowania pożądanych zachowań społecznych, takich jak: praca w zespole, zasady fair play, czy zasady współzawodnictwa, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Zauważono, iż dzieci z klas sportowych nie wykazują zachowań antyspołecznych i niezwykle rzadko występują problemy wychowawcze.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto, którego celem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Zostało ustanowione w 1999 roku. To ważne wydarzenie dla Polaków, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny. Nasi uczniowie poprzez zabawę uczcili dziś naszą polszczyznę.
Zdrowe walentynkowe śniadanie w 0a
2W piątek 14 lutego 2025 roku grupa 0a przygotowywała wyjątkowe śniadania. Było głośno, radośnie i zdrowo. Bo w dniu Świętego Walentego warto pomyśleć też o sobie...
Agnieszka Święćkowska
Matching day
15Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dziś po raz pierwszy w historii naszej szkoły obchodziliśmy dzień jednakowego ubioru, nazwany Matching Day. Tego dnia chętni uczniowie dobrani w pary, trójki, a nawet i większe zespoły, ubrali się w jednakowy sposób. Celem naszej zabawy było podkreślenie relacji koleżeńskich i przyjaźni, które mogą się wyrażać także w sposób takiego samego ubioru.
Bal karnawałowy
35W czwartkowe popołudnie na sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I - III. Karnawał tradycyjnie zaczyna się tuż po święcie Trzech Króli i trwa aż do Wielkiego Postu, czyli okresu przygotowań do Wielkanocy. Wywodzi się jeszcze ze starożytności. Bale, tańczący przebierańcy, błyszczące maski – to właśnie wyróżniki tego czasu. Tradycja karnawału jest nadal żywa, a w dziecięcym świecie jest jeszcze weselsza. Zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi go pani Małgosia Ptaszyńska z "Piórka".
Zerówkowicze też świętują walentynki
Walentynki to nie tylko święto zakochanych. W grupach 0a i 0b to świetna okazja, by dobrze się bawić i podziękować przyjaciołom za ich obecność.
Walentynki, walentynki...
9Poczta walentynkowa, zdjęcie w ramce KISS CAM, ścianka zdjęciowa – to wszystko czekało dziś na naszych uczniów. Walentynki zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunów – panie Annę Smokowską i Agnieszkę Sznurkowską.
Pasowanie na czytelnika
112 lutego 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. To kolejny ważny dzień w ich szkolnym życiu - wszyscy stali się prawowitymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zaszczepienie bakcyla czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. W zabawny sposób, doktor nauk czytelniczych pani Marta wraz ze swoimi pomocnikami: Pauliną, Zosią oraz Dawidem, zachęcali do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2025/2026
CIESZYMY SIĘ, ŻE SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI NASZĄ SZKOŁĄ :)
Szczegóły rekrutacji znajdą Państwo TUTAJ
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców
Drodzy rodzice!
Myślę, że każdy z nas miał, a może ma chwile zwątpienia, niepewności, rezygnacji w wychowaniu dziecka/dzieci... Być może zadawaliście sobie także pytanie czy mogę zrobić coś jeszcze? Odpowiedź brzmi TAK! Zawsze można szukać miejsc, ludzi, dzięki którym odkryjecie moc jaką ma wychowanie i uwierzycie, że możecie być jeszcze lepszym rodzicem.
Fundusz Ekologii
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLogowanie