Strona główna
Szlachetna Paczka
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/161639/3651?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczyncahttps://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/161639/3651?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca
Iskierki Dobra
3Uczniowie naszej szkoły wraz z katechetką panią Danutą Baranowską i panią Agnieszką Woroniecką zaangażowali się w 8. edycję imprezy „Iskierki Dobra”, której ideą jest szerzenie pomocy i wolontariatu. Rozdawali sianko, które zwyczajowo kładzie się pod obrusem na wigilijnym stole. Symbolizuje ono ubóstwo, w jakim narodził się Jezus Chrystus, a także ma zapewnić dobrobyt dla domowników i stanowić dobrą wróżbę na nadchodzący rok. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Urząd Miejski w Olecku.
Lena, Karol i Wiktoria laureatami Makroregionalnego Konkursu Wiedzy
W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie odbył się Makroregionalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Grażyny Bacewicz". Bardzo dobrze spisało się czworo uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Olecku, w tym troje z SP3: Lena Hanna Drągowska (III miejsce), Karol Skrzypiec (wyróżnienie) oraz Wiktoria Kuczykowska.
Dwie absolwentki naszej szkoły otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów
Anna Bielawska - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku ze średnią 5,87 oraz Weronika Wiszniewska z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ze średnią 5,15 zostały nagrodzone stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymało je 155 uczniów z naszego województwa.
Jesteśmy z Was dumni!!!
Kolejne spotkanie z kotem Amadeuszem
W ramach kolejnego spotkania z kotem Amadeuszem dzieci ze świetlicy szkolnej przypomniały sobie, jak wygląda piramida zdrowego żywienia, jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym, a jakich unikać. Po przeczytaniu historii „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu” uczniowie wykonali pracę plastyczną pt.: „Co lubię jeść?” oraz zrobili sok jabłkowy. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wypił kubeczek zdrowego, smacznego napoju.
Uczniowie SP3 Olecko nagrodzeni przez burmistrza Olecka nagrodami i stypendiami za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz artystyczne
DZIEDZINA ARTYSTYCZNA
Stypendium I stopnia:
- Kamil Smokowski (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko);
Stypendium II stopnia:
- Paweł Smokowski (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko),
Stypendium III stopnia:
- Hanna Cimochowska (nauczycielka: Weronika Kordowska),
- Aleksandra Sutuła (opiekunowie: Justyna i Grzegorz Klekotko),
SP 3 Mistrzem Powiatu Oleckiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej chłopców
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku została mistrzem powiatu oleckiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej chłopców. „Trójka” okazała się najlepsza w rywalizacji sześciu szkół, która odbyła się 13 listopada 2024 roku na Hali „Lega”.
Zespół SP3 wygrał najpierw dwa spotkania w fazie grupowej z SP Wieliczki i SP 4 Olecko, potem pokonał w półfinale drużynę SP Kowale Oleckie, a w finale zwyciężył w zaciętym spotkaniu z SP Babki Oleckie.
Paweł Smokowski z Nagrodą Starosty oraz troje laureatów konkursu recytatorskiego
19 listopada 2024 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Świat, w którym nie ma drzwi Ludwika Jerzego Kerna", organizowanego przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji. Czworo naszych uczniów uzyskało wysokie wyniki:
Kategoria I – klasy 0 – 2
Nabór na stanowisko głównego księgowego
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im.Jana Pawła II w Olecku ogłasza nabór na stanowisko głównego księgowego.
ogloszenie_o_naborze_na_stanowisko_glownego_ksiegowego.PDF
zalaczniki_1-6_do_ogloszenia_o_naborze_na_stanowisko_glownego_ksiegowego.DOCX
Zajęcia z cyklu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"
Drugie spotkanie z kotem Amadeuszem zaczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać”. Treść wiersza skłoniła nas do rozmów na temat zasady FAIR PLAY- co to znaczy być uczciwym graczem, który szanuje innych? Wspólnie zastanawialiśmy się, jak się czuje wygrany? A jak przegrany? Po co jest rywalizacja? Zagraliśmy w gry planszowe oraz obejrzeliśmy urywki meczy piłki nożnej, gdzie zwróciliśmy szczególną uwagę na stosowanie przez graczy zasady Fair Play.
Konkurs recytatorski poezji Ludwika Jerzego Kerna - wyniki
166 listopada 2024 roku odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Świat, w którym nie ma drzwi Ludwika Jerzego Kerna", organizowanego przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji.
Do konkursu zgłosiło się aż 21 osób. Poziom recytacji był bardzo wysoki, śmiało można powiedzieć, że były na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że w naszej szkole jest dużo dzieci lubiących poezję i potrafiących pięknie recytować strofy Ludwika Jerzego Kerna. Parafrazując autora – nie zamykamy przed nikim drzwi, każdy ma szanse na udział w naszym konkursie. Wszyscy jesteście wygrani!!!
Święto Niepodległości
3106 lat temu, 11 listopada 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę Europy. W tym dniu zakończyła się także I wojna światowa, jedna z najbardziej krwawych w dziejach.
Z tej właśnie okazji w piątek uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, który przygotowały panie: Jolanta Gierak, Marta Ostrowska – Gdak i Bożena Pławska. Akademia podzielona była na dwie części. Najpierw uczniowie przypomnieli, jakie mamy polskie symbole narodowe oraz jaka jest ich funkcja i symbolika. Następnie z humorem przedstawiali różne aspekty postrzegania Ojczyzny i miłość do Polski widzianą przez pryzmat różnych profesji, czy nawet wieku. W programie telewizyjnym „Pod polską strzechą” wzięła udział nawet pani dyrektor Karolina Masłowska, która opowiedziała, czym dla niej jest Ojczyzna. Uroczystość zakończyła się wykonaniem piosenki pt. „Polska to mój kraj” p
Święto Szkoły
3„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować. Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce.”
16 października 2024 roku w murach naszej szkoły po raz kolejny wybrzmiała Rota Ślubowania Pierwszoklasistów. Uczniowie dumnie i odważnie wkroczyli w pierwszy etap edukacyjny przy wsparciu swoich wychowawców: pani Małgorzaty Łazarskiej (klasa Ia) oraz pani Marzeny Gołembiewskiej (klasa Ib).
Światowy Dzień Zwierząt
8Pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku podczas międzynarodowego kongresu ekologów we Włoszech. Wybór daty nie był przypadkowy – 4 października to dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i środowiska naturalnego, który w swoim życiu był szczególnie związany z opieką nad zwierzętami i propagowaniem szacunku do nich.
Złożenie hołdu
Pani Dyrektor Lucyna Sadowska oraz Samorząd Uczniowski z Opiekunami złożyli hołd porucznikowi Adamowi Wojtowiczowi, na którego cześć posadzono w 2010 roku Dąb Pamięci.
Konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły- Janie Pawle II
Jak co roku, przy okazji Święta Szkoły odbył się konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły- Janie Pawle II.
Po raz kolejny (!) Kamil Smokowski wykazał się szczegółową wiedzą na temat papieża. Zajał tym samym pierwsze miejsce.
Na miejscu drugim uplasowali się Lena Drągowska i Dawid Woronko.
Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Smokowskiemu i Łukaszowi Kosakowskiemu.
Pierwsze zajęcia z cyklu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"
Pierwsze zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" już za nami. Podstawą zajęć było wprowadzenie dzieci w świat pełen uczuć, które nam towarzyszą. Dzieci zapoznały się z postacią kota Amadeusza, wykonały jego portret oraz uczyły się piosenki.
Fundusz Ekologii
Godziny dzwonków
Środa 02.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Logowanie