• Święto Szkoły oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 19.10.2022
        • 16 października 1978 roku, Karol Wojtyła został wybrany na 264 następcę św. Piotra. Przyjął imię Jan Paweł II.

Ze względu na tę rocznicę tradycją naszej Szkoły jest upamiętnienie tego wydarzenia poprzez uroczysty apel.

17 października 2022r. uczniowie zaprezentowali montaż teatralno-muzyczny o życiu naszego patrona.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną związaną z ich pobytem w szkole.

Po kilku wesołych piosenkach i wierszykach Pani Dyrektor Lucyna Sadowska pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Gratulujemy!

• Gala wręczenia Pereł Nauczycielskich 2022

• 13.10.2022
        • Perły Nauczycielskie- nagrody od Uczniów dla Nauczycieli, to plebiscyt, który na stałe wpisał się w życie naszej Szkoły.

Jest to wydarzenie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, organizowane przez Samorząd Uczniowski.

W tym roku uczniowie okazali belfrom uznanie w 6 kategoriach.

Oto lista zwyciezców:

W kategorii PERŁA UŚMIECHU

III miejsce zajęła p. Elżbieta Wojtkowska

II miejsce zajęła p. Karolina Masłowska

I miejsce i statuetkę otrzymała p. Anna Smokowska

W kategorii POMOCNA DŁOŃ

III miejsce zajęła p. Elżbieta Wojtkowska

II miejsce zajęła p. Katarzyna Ogonowska

I miejsce i statuetkę otrzymała p. Anna Sujata

W kategorii SZWAJCARSKI ZEGAREK

III miejsce zajął p. Rafał Milczarek

II miejsce zajęła p. Jolanta Gierak

I miejsce i statuetkę otrzymała p. Anna Sujata

W kategorii SAPER NAPIĘCIA

III miejsce zajęli p. Artur Szarnecki i p. Anna Smokowska

II miejsce zajął p. Rafał Milczarek

I miejsce i statuetkę otrzymał ks. Albert Szwaczek.

W kategorii PERŁA CIERPLIWOŚCI

III miejsce zajęły p. Bożena Staszkiewicz i p. Izabela Sobolewska

II miejsce zajęła p. Anna Sujata

I miejsce i statuetkę otrzymał ks. Albert Szwaczek.

Ostatnia, bardzo ważna kategoria AUTORYTET ROKU.

III miejsce zajął p. Albert Szwaczek

II miejsce zajęła p. Anna Smokowska

I miejsce i statuetkę otrzymała p. Elżbieta Wojtkowska!

Gratulujemy wszystkim nauczycielom, ponieważ plebiscyt pokazał,

że każdy z nich cieszy się uznaniem uczniów.

• Dyktando z nagrodami na Dzień Nauczyciela

• 13.10.2022
        • Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal edukacyjny  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Będzie rozegrane w 100% online, a zatem do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Ważne, aby mieć możliwość skorzystania ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dopasować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

Warto wcześniej poćwiczyć, aby osiągnąć dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

• BohaterON w naszej szkole

• 04.10.2022
        • W ramach projektu BOHATERON dotyczącej ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania w szkole zostały przeprowadzone zajęcia w kl. IV- VIII. Przybliżyły  one sytuację Polaków pod okupacją niemiecką, determinację  ich walki  i trudne warunków  życia  w  stolicy  w  czasie  tego wydarzenia.

W  klasach IV- VI  uczniowie  poznali  historię  pana  Stanisława,   który w czasie wybuchu powstania miał 13 lat i  jako harcerz  roznosił listy do rodzin  powstańców.

W    klasach   VII- VIII   uczniowie   oglądnęli   film   pod   tytułem „Co   za   historia  –  Powstanie  Warszawskie”,  w   którym   starano się odpowiedzieć na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu  powstania? Jak ono przebiegało? Co  zrobili nasi sojusznicy? I  jaką cenę zapłaciła Warszawa?. Następnie uczniowie  przygotowali  prostą  infografikę na temat  zagadnień dotyczących Powstania Warszawskiego  oraz  elektroniczną wersję   podziękowań  i  pamięci o Bohaterach, którą  prezentujemy.