• Gra terenowa z okazji Dnia Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie uczestniczyli w grze terenowej. Podczas zajęć wykorzystano obiekty wzdłuż rzeki Lega. Uczniowie m.in. badali prędkość przepływu rzeki, poznawali florę i faunę w jej pobliżu, określali położenie obiektów wg kierunków geograficznych.

Zdobywanie wiedzy w praktyce połączone z dobrą zabawą to jest to co nasi uczniowie lubią najbardziej.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025

• Biblioteka szkolna otrzymała dotację rządową w kwocie 2500,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostały na zakup nowości wydawniczych do Oddziału Przedszkolnego.

• "Tradycje Wielkanocne"

13 kwietnia 2022r. odbyło się rozdanie nagród

za przygotowanie prac plastycznych

w konkursie "Tradycje Wielkanocne".

Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, próbując wybrać spośród 35 prac te najbardziej wyjątkowe. Oto lista nagrodzonych:

KATEGORIA KL. I-III

I miejsce Lena Drągowska (kl.II) SP3

II miejsce Wiktoria Czupuryn (kl.I) SP2

III miejsce Weronika Masłowska (kl.II) SP3

KATEGORIA KL.IV-VIII

I miejsce Zofia Zaborowska (kl.VII) SP3

II miejsce Julita Frąckiewicz (kl.V) SP1

III miejsce Lena Grześ (kl.IV) SP4

WYRÓŻNIENI:

Anna Dylnicka (kl.IV) SP3,

Nadia Stasiak (kl.I) SP4

Tomasz Reczkowski (kl.III) SP3

Julita Barszczewska (kl.I) SP3

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy Wam talentu i pomysłowości.

"Tradycje wielkanocne" to coroczny konkurs organizowany przez p.Danutę Baranowską.

Nagrody za uczestnictwo w konkursie "Na ratunek Ziemi" organizowanym przez Urząd Miejski w Olecku otrzymali również:

III miejsce Zuzanna Szczech,

wyróżnienia: Kacper Ołów, Dobrawa Sznurkowska, Zofia Hanc, Julian Rant oraz Mariusz i Michał Kosińscy.