• Tekst o szkole odczytywalny maszynowo

• O nas- tekst odczytywalny maszynowo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II zwana w skrócie Szkołą znajduje się w Olecku na ulicy Kolejowej 33.

Czym się zajmujemy?

Szkoła  jest placówką publiczną, która:

• prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie dzieci w oddziałach przedszkolnych i szkole podstawowej;
            • przeprowadza rekrutację uczniów w oparciu o zasadę powszechnej dostępności;
            • zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach;
            • realizuje programy nauczania uwzględniające podstawę programową kształcenia ogólnego i podstawę wychowania przedszkolnego;
            • realizuje ustalone przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów.

Kształcenie obowiązkowe trwa w Polsce  9 lat i obejmuje ostatni rok edukacji przedszkolnej oraz 8-letnią szkołę podstawową.

Szkoła prowadzi nauczanie w oddziałach przedszkolnych. Czas nauki w oddziale przedszkolnym to rok dla dzieci sześcioletnich.

Czas trwania nauki w szkole podstawowej wynosi 8 lat.

Edukacja  w szkole podstawowej przebiega w następujących etapach:

• I etap: oddziały klas I-III – edukacja wczesnoszkolna;
          • II etap: oddziały klas IV-VIII.

Szkołą  zarządza dyrektor i wicedyrektor.

Szkoła zapewnia możliwość korzystania z:

• pracowni komputerowej,
          • biblioteki,
          • świetlicy,
          • stołówki,
          • sali gimnastycznej,
          • boisk sportowo-rekreacyjnych,
          • obiektów sportowo – rekreacyjnych MOSiR w Olecku.

Szkoła prowadzi oddziały ogólne i oddziały sportowe.

Czas trwania nauki w szkole wynosi 8 lat.

Gdzie jesteśmy?

Szkoła zlokalizowana jest przy ulicy Kolejowej 33. Do szkoły wejdziesz od ulicy Kolejowej lub parkingu, który znajduje się  na tyłach  budynku szkoły.

Wejście do szkoły od strony ulicy znajduje się w łączniku między budynkiem głównym a salą gimnastyczną. Aby do niego dojść trzeba przejść przez furtkę, minąć z lewej strony główny budynek szkoły i skręcić w lewo. Do wejścia prowadzą dwa schodki. Drzwi są przeszklone, podzielone na kilka okienek. W okolicy schodków jest też podjazd dla wózków, który  prowadzi do  sali gimnastycznej.

Wejście do szkoły od strony parkingu ( z tyłu szkoły) również znajduje się w łączniku między budynkiem głównym a salą gimnastyczną. Prowadzą do niego dwa schodki. Drzwi są przeszklone, podzielone na kilka okienek. Obok, po lewej stronie znajduje się podjazd dla wózków.

Kontakt z pracownikami szkoły

Sekretariat szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 15.30.

Sekretariat czyli biuro szkoły znajduje się na parterze. To miejsce, gdzie  możesz załatwić wiele swoich spraw.

Możesz do nas:

• zadzwonić pod numer 87 520 20 85.
          • wysłać e-mail na adres: sp3@um.olecko.pl
          • napisać pismo i wysłać je na adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku ul. Kolejowa 33   19-400 Olecko

Autor: Karolina Masłowska